Historia

Firma ELTAR Tęsna Elżbieta została założona w 1995 roku przez P. Elżbietę Tęsną, która tematyką targów i promocją polskiego eksportu zajmuje się od ponad 35 lat.

ELTAR prowadzi szeroko rozumianą działalność promocyjną na rzecz polskich eksporterów, kompleksowo organizując udziały w targach i wystawach zagranicznych.

W ramach naszej wieloletniej działalności realizujemy grupowe wystąpienia polskich firm oraz ekspozycje indywidualne na największych i najbardziej prestiżowych targach zagranicznych, m.in. ISM i ANUGA w Kolonii, SIAL w Paryżu, PLMA w Amsterdamie, Food Ingredients we Frankfurcie/Paryżu, Hannover Messe Industrie w Hanowerze, Fensterbau Frontale w Norymberdze, BAU w Monachium, SIAL China w Szanghaju, Agritechnica w Hanowerze, Interpack w Dusseldorfie, Yummex w Dubaju, Alimentaria w Lizbonie/Barcelonie. Poza tym cyklicznie realizujemy ekspozycje na targach, których jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce (m. in. Gulfood oraz Gulfood Manufacturing w Dubaju)

ELTAR, wraz z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego “TERAZ POLSKA”, zorganizował cykl wystaw narodowych “TERAZ POLSKA”, które odbyły się w Hamburgu (1999), w Rotterdamie (wrzesień 2000), Budapeszcie (grudzień 2000), Niżnym Nowgorodzie (marzec 2001), Saratowie (grudzień 2001), Nowosybirsku (październik 2003) i Jekaterinburgu (listopad 2004). Wraz z prezentacją gospodarczą ELTAR przygotował szereg imprez towarzyszących: pokazy mody, koncerty muzyczne polskich artystów, konferencje prasowe, prezentacje polskiej kuchni i pokazy polskich filmów.
Jako wieloletni przedstawiciel chorwackich targów Zagrebacki Velesajam na Polskę, ELTAR zorganizował udział ponad 90 polskich firm podczas MTJ Zagrzeb 1997, na których Polska uzyskała status Kraju Partnerskiego, wystawę narodową w 2002 roku i liczne udziały firm w targach branżowych.

W latach 2012-2015 ELTAR był Liderem Konsorcjum POLSKIE OKNA i DRZWI, które zostało wybrane w ramach konkursu na Realizatora Branżowego Programu Promocji Polskich Okien i Drzwi w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” Poddziałania 6.5.2. POIG”.
W ramach BPP POLSKIE OKNA I DRZWI ELTAR jako Lider Konsorcjum zorganizował dla uczestników programu, reprezentujących polską branżę stolarki okiennej i drzwiowej uczestnictwo w targach EQUIPBAIE METALEXPO w Paryżu, MADE EXPO w Mediolanie, BUDMA w Poznaniu, BAU w Monachium, IBF w Brnie, BATIMAT w Paryżu, FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze, NORDBYGG w Sztokholmie oraz przeprowadził na w/w targach szerokie działania promocyjne.
Niezależnie od powyższych działań, ELTAR zorganizował misje gospodarcze, połączone z ważnymi wydarzeniami branżowymi na rynku: francuskim, czeskim, niemieckim, włoskich oraz szwedzkim.
Wśród innych spektakularnych przedsięwzięć realizowanych przez ELTAR była m.in. organizacja wraz z Ministerstwem Rolnictwa Polskiej Wystawy Rolno-Spożywczej w Kunming w prowincji Yunnan (Chiny, czerwiec 2007 r.).
ELTAR jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce:

  • Targów GULFOOD od 2009 r.
  • Targów GULFOOD MANUFACTURING od 2013 r.
  • Targów z cyklu FOOD & HOTEL, które odbywają się na obszarze Dalekiego Wschodu (Chiny i Korea Południowa) oraz Azji Południowo-Wschodniej (Indie, Indonezja, Wietnam, Malezja, Myanmar, Tajlandia, Singapur) organizowanych przez INFORMA MARKETS (od 2014 r.)
  • Targów Africa’s Big Seven od 2014 r.

Za wieloletnią działalność wystawienniczą i wspierającą eksport, ELTAR został wielokrotnie doceniany i nagradzany przez organizacje rządowe i biznesowe oraz otrzymywał odznaczenia i medale za najlepsze i najciekawsze stoiska zrealizowane na targach w kraju i za granicą.