Konferencja POLSKIE OKNA I DRZWI OTWIERAJĄ SIĘ NA ŚWIAT

Konsorcjum Polskie Okna i Drzwi ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. „Polskie okna i drzwi otwierają się na świat” organizowaną w ramach  targów BUDMA 2013 w dniu 29 stycznia 2013 r. w godz. 15:00 – 17:00 w pawilonie 10.

Konferencja organizowana jest w ramach Branżowego Programu Promocji Stolarki Okiennej i Drzwiowej, projektu Ministerstwa Gospodarki i wezmą w nim udział reprezentanci Konsorcjum Polskie Okna i Drzwi, eksperci z dziedziny stolarki okiennej i drzwiowej oraz dziennikarze reprezentujący zagraniczne media branżowe z Włoch, Niemiec, Szwecji, Czech oraz Francji.

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo jak w ramach programu rodzima stolarka budowlana promuje się za granicą, w jakiej kondycji jest polski rynek okien i drzwi oraz jaki jest jego potencjał. Ekspert Laboratorium Techniki Budowlanej opowie ponadto o aspektach związanych z energooszczędnością w przypadku stolarki budowlanej. Na zakończenie konferencji planowany jest panel ekspercki z udziałem wybitnych gości na temat etykietowania stolarki okiennej. Dyskusja o etykietach energetycznych dla stolarki budowlanej to ostatnio szczególnie gorący temat tym bardziej, iż ustawa regulująca te kwestię wejdzie w życie już niebawem – 1 lutego 2013 roku i zobliguje producentów do opatrywania wyrobów stolarki otworowej etykietami, uwzględniającymi podstawowe ich parametry energetyczne.

Program konferencji